Multifunkčné tlačidlo 1 shift

Radi spomínate na tlačidlové telefóny? Snáď už nie tak často, ako kedysi. Veď s Corvusom je obsluha dotykových smartfónov jednoduchá a intuitívna. A to aj vďaka tomu, že môžeme využívať aj tých zopár tlačidiel, ktoré nám ešte ostali. Ukážeme vám dve situácie, kedy sa vám môže hodiť tlačidlo 1 shift (teda tlačidlo na pridávanie hlasitosti), pričom ste možno o takomto jeho praktickom využití netušili.

Tlačidlo na pridávanie hlasitosti, ktoré v našich návodoch a príručkách označujeme aj ako tlačidlo 1 shift, má v skutočneosti v Corvuse viacero funkcii. Ako sme sľúbili, my si teraz ukážeme dve. Prvú oceníte počas hovoru. Vyskúšajte ho stlačiť počas najbližšieho telefonátu. Týmto tlačidlom môžete totiž počas hovoru zapnúť a vypnúť hlasitý odposluch.

Pozor, aby to fungovalo, musíte v PONUKA>POMOCNÍK>KONTROLA ANDROID NASTAVENÍ nastaviť Corvus ako predvolenú aplikáciu na telefonovanie.

Perfektnú funkciu má toto tlačidlo aj v aplikácii Diktafón. Po spustení aplikácie môžeme tlačidlom na pridávanie hlasitosti zapnúť a vypnúť nahrávanie. Spustíme aplikáciu Diktafón a stlačíme tlačidlo na pridávanie hlasitosti. Nahrávanie sa zapne. Po opätovnom stlačení toho istého tlačidla sa nahrávanie vypne.

Treba už len skonštatovať, že našťastie tlačidlá ešte úplne nevymyzli.